Gradi Golf Club przepełniony kolorami. Podsumowanie VI edycji  turnieju Brunetki, Blondynki…

We wrześniowy weekend na Gradi Golf Club odbył się jeden z najważniejszych kobiecych turniejów golfowych Brunetki, Blondynki czyli… Metamorfozy. W tym roku motywem przewodnim turnieju było Bollywood.

W słoneczny, długi weekend do rywalizacji stanęło ponad 80 brunetek i blondynek. Panie rywalizowały w formacie stroke play brutto oraz w stableford netto w czterech kategoriach handicapowych. W tym roku triumf wiodła drużyna Blondynek i w ostateczności to one stanęly na podium. Zwycięski team pokonał drużynę Brunetek wynikiem 222:219. W składzie Blondynek punkty zdobyły: Gac Agata 47, Elżbieta Fortuna – Bujas 39, Dorota  Ciesielska 36, Justyna Bącela 36, Marianna Duczmal 32, Monika Szafrańska-Korta 32. Podczas turnieju odbyły się liczne konkursy. W tradycyjnym konkursie Nearest To The Pin – Dr Irena Eris, w którym wzięły udział ochotniczki ubrane w bollywoodzkie szaty, zwyciężyła Hanna Tatarkiewicz-Jeske ze świetnym wynikiem 74 cm od dołka. Pani Ewa wygrała voucher do Hotelu SPA Dr Irena Eris, który będzie mogła wykorzystać również podczas zaprzyjaźnionego turnieju Dr Irena Eris Ladies „Golf Cup 2020”.  Pierwsze miejsca w swoich grupach handicapowych zdobyły: Krystyna Świercz, Bożenna Michałowska oraz Ewa Kazek. Trofeum turnieju w postaci tradycyjnej brunetkowo- blondynkowej lali „Lejderman”, artystycznie wykonanej przez golfistkę Dorotę Kozakiewicz, powędrowało do Pani Doroty Ciesielskiej. Szczegółowe wyniki turnieju znajdują się: tutaj.

Jak podczas każdego turnieju, i tym razem, zaangażowane w promocję golfa pole Gradi zorganizowało Akademię Golfa. W golfa z powodzeniem mogą grać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzieci, młodzież, oraz sędziwi miłośnicy tej dyscypliny sportu. Dlaczego? Bo o sukcesach nie decyduje tutaj wiek. Sport ten też nie wymaga wielkiej tężyzny. W golfie ważna jest przede wszystkim technika, strategia oraz precyzja. Poza tym runda na polu to niezwykły spacer w pięknej scenerii i dobrym towarzystwie. W otoczeniu zieleni, pięknego krajobrazu oraz śpiewu ptaków, gracz relaksuje się czerpiąc równocześnie radość z przebywania z bliskimi. Kobiety, które przyjechały na długi weekend do Pałacu Brzeźno Spa & Golf i które wcześniej nie miały do czynienia z tym sportem,  mogły się o tych wszystkich walorach przekonać.

Udanej grze i wyśmienitej zabawie towarzyszyło wiele atrakcji, które corocznie sprawiają, że turniej ten wyróżnia się na golfowej mapie Polski. W piątek uczestniczki zamieniły się w prawdziwe gwiazdy Bollywood, uczyły się nosić tradycyjne sari, tańczyć tradycyjny indyjski taniec oraz poznały tajniki zdobienia ciała henną.

Jak co roku Panie licznie korzystały z porad stylistek i wizażystek. Dokonane bollywoodzkie metamorfozy, sprawiły, że pole i Pałac przepełniły się soczystymi barwami. W sobotę w ogrodzie czekała wyśmienita kolacja z degustacją alkoholu i z zabawą taneczną. Serca Pań podbił Michał Rudaś, który wykonał energetyczny, porywający koncert w indyjskich rytmach. W programie znalazły się także warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków i biżuterii w stylu Bollywood. Serwowane były dania z kuchni indyjskiej przygotowane przez mistrza Tomasza Królikowskiego.

Składamy serdeczne podziękowania dla sponsorów turnieju: Lush, Nutka naturalnie polska, Jasmin, Zdrowita, Czas Na Herbate , Keter, Sportofino, , Cherwo, Chopin, La Boom, Mediect Germany, Ania Krók, Paese, Stock, Fortunate Golf Fashion, Batiste, BogiGolf, Świtoń- Paczkowski, Bętkowski Serwis, Cerasept, Dr Irena Eris, Mary Key, Pawia 8, Wine4you, Emeralld, Bergson, Sostar, Aplus, Madonis.

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.